Tomas Seikalis

Komentaras: Miltų kainoje atsispindėjo specifinės Rinkos reguliavimo agentūros sąlygos

Skaitykite T. Seikalio komentarą 15min.lt 2016-01-23 straipsnyje: „Malsena plius“ vadovas Gintautas Migonis: miltų kainoje atsispindėjo specifinės Rinkos reguliavimo agentūros sąlygos".

Tomas Seikalis 15min teigė, kad dar prieš pradedant viešąjį pirkimą, pirkėjas atlieka rinkos tyrimą, nustato prekių ar paslaugų vidutines rinkos kainas. Tik po to pirkimą vykdanti komisija įvertina gautus pasiūlymus, nustato laimėtoją ir pasiūlo su juo sudaryti viešojo pirkimo sutartį.

Jeigu nustatoma, kad tiekėjas pasiūlė per didelę, perkančiajai organizacijai nepriimtiną kainą, toks pasiūlymas turi būti atmestas. T. Seikalio teigimu, Viešųjų pirkimų įstatymas numato galimybę verslininkams pasiūlius nepriimtinas kainas atmesti pasiūlymą ir pradėti naują, bet jau neskelbiamą pirkimą, į kurį būtų pakviesti visi tiekėjai, kurių pasiūlymai buvo atmesti dėl per didelės pasiūlytos kainos. Tokiems tiekėjams suteikiama teisė pasiūlyti mažesnes kainas arba perkančiajai organizacijai derėtis dėl pasiūlytų kainų.

Komisija turėjo visas galimybes ir pareigą sužinoti didmenines ir mažmenines maisto produktų kainas ir palyginti jas su pasiūlymuose nurodytomis. Net ir tuo atveju, jei pirkimui suplanuotas biudžetas leidžia sudaryti pirkimo sutartį, o pasiūlytos kainos yra didesnės nei vidutinės rinkos kainos, įmonė negali sudaryti pirkimo sutarties, kuri prieštarauja pirkimo tikslams, pačios įmonės interesams ir visuomenės teisėtiems lūkesčiams.